Print

VARAJANE ARTRIIT  |  BARIAATRILINE KIRURGIA  |  Meditsiiniseadmed HK-lt  |  AMSLERI TEST  |  ASTMA  |  AJU  |  SILMADLink Eesti Reumatoloogia Seltsi koduleheküljele, kus põnevat lugemist,  saab pdf formaadis ka alla laadida.

www.ers.ee/index.php - REUMA AABITS


 Reumatoloogide ootused perearstile:
 
1. Tunda ära varajase artriidiga patsient! “reumaatiline valvsus!”
 
2. Koguda anamnees (**millal algas hommikune liigesjäikus üle 30`,millised liigesed on turses,punetavad, hinnata funktsiooni häire, palavik, jne.)
 
3. Teha analüüsid : kliiniline veri, SR, CRV!
 
4. suunata võimalikult kiiresti edasi kui on kahtlus esmasele varajasele artriidile!
 
 
Ida-Tallinna Keskhaigla Magdaleena polikliinikus töötab Varajase Artriidi Kabinet, kuhu on võimalik eelisjärjekorras lühikese ooteajaga suunata ägeda artriidiga haigeid. Saatekirjale märkida "varase artriidi kabinetti konsultatsiooniks"
 Registreerimine toimub telefoni lühinumbril 1900 öeldes märksõna “Varajase artriidi kabinet”.
Registreerida saab nii patsient ise kui ka teda suunav arst.
 
 Kui on kroonilise liigeshaiguse ägenemine, siis perearst võiks helistada arstidetuppa 6067779,et saada konsultatsiooni ja otsustada edasise taktika osas .
 Mõni arst konsulteerib e-maili teel, mõni mitte,kohustust selles osas arstidel ei ole.
 
 
REGIONAALHAIGLA  reumatoloogidelt
 
  1. Varajase artriidi kabinetti saab registreerida ennast läbi registratuuri telef 617 1049 märksõnaks ongi varajane , esmane liiges põletik. Seda võib teha nii perearst kui patsient.  Vastuvõtt toimub meil igal neljapäeval  kella 8:30- 11.00-ni 
  1. Regionaalhaiglasse on alati pöördutud ka EMO-sse, siis on juba sealsed arstid otsinud kontakti reumatoloogiga. Kui see on päevasel ajal, on kutsutud reumatolooge EMO-sse konsulteerima, kui hiljem, on leitud võimalus lisada juured CITO! Vastuvõtule.
  2. Kui on Regionaalhaiglas varem diagnoositud haigus, kui patsient on püsiravil, on tal olemas reumatoloogi telefonid ja patsient saab helistada kabineti õele, kes ka juba tavaliselt haigeid tunneb, on võimalus saada lisaaeg. Kui varem on diagnoositud artroos, mis on korra olnud äge( n. Põlve sünoviit), siis palun helistada perearstil , või saata meil.
  3. Regionaalhaigla meili aadressid on lihtsad ja kätte saadavad, koosnevad arsti ees ja perekonna nimest: eevi.parsik@regionaalhaigla.ee, ene.ojassalu.@regionaalhaigla.ee, eve-kai.raussi@regionaalhaigla.ee jne.
  4. Haiguse ägenedes oleks mõistlik teha kaasa kliiniline veri, SR-ga ja elementaarne biokeemia, kui on võimalik ja jõuab need analüüsid tehtud.
  5. Kabinettide telefonid on 6171170  ( õde kabinetis pidevalt), 617 2071 ( õde kabinetis ja alati saab kolleeg helistada ka arstide tuppa telefonil  617 1187 või 617 2221.
  6. Loodame ka peatselt ühineda e-saatekirja  pilootprojektiga.
Parimat ja lootes meeldivale koostööle,
Eevi Pärsik
 
 

DoIT | kodulehe disain ja sisuhaldustarkvara